Kada odete na neku Brendly prodavnicu, u baneru sa leve strane videćete da postoje opcije koje filtriraju proizvode onda kada se odaberu.
Npr. sve Brendly prodavnice u levom sidebar-u imaju filtere koji sadrže tipove proizvoda koji su na toj prodavnici:
Osim toga Brendly ti nudi da u sidebar postaviš svoje kategorije, koje će više opisati i bolje rasporediti proizvode koje nudiš.
U ovom vodiču ćeš saznati kako da napraviš kategorije proizvoda za tvoju Brendly prodavnicu, kao i kako da proizvodima dodeliš te kategorije.
Kako kreirati kategorije
Kreiranje kategorija je veoma lako.
Za početak je potrebno otići na sekciju iz leve strane menija „Kategorije“:
Na ovom ekranu možeš na jednostavan način praviti kategorije proizvoda, kao i njihove potkategorije.
Za početak, napravimo prvu kategoriju, upisivanjem imena u polje „Ime“. U ovom primeru će to biti kategorija „Za muzičare“:
Zatim je potrebno kliknuti na dugme „Dodaj kategoriju“ i to je to. Prva kategorija je napravljena. Po „default-u„ će ova kategorija biti prva i obeležena najmanjim brojem, tj. nulom.
Recimo da imamo veliki broj proizvoda koji se mogu smestiti u ovu kategoriju, pa dalje želimo da ih razvrstamo u potkategorije „Džezeri“ i „Bluzeri“.
Pre svega je potrebno da napravimo ove dve potkategorije.
Pa da krenemo od „Bluzeri“ potkategorije. To ćemo napraviti unošenjem „Bluzeri“ u polje „Ime“, a zatim odabirom kategorije „Za muzičare“ u padajućem meniju ispod.
Klikom na „Dodaj kategoriju“ smo uspešno napravili prvu potkategoriju:
Na isti način ćemo napraviti i potkategoriju „Džezeri„.
Sada smo došli do toga da nam kao prvi u nizu stoje „Bluzeri“, a za njima „Džezeri“ i tako će biti prikazani na našoj prodavnici.
Recimo da ne želimo taj redosled, već da nam prva potkategorija bude „Džezeri“.
Da nam „Džezeri“ budu prvi smo mogli da uredimo još kada smo pravili ovu potkategoriju, tako što bismo u polje „Ime“ napisali „0.Džezeri“, a kada smo pravili za „Bluzeri“ je trebalo postaviti broj koji je veći, odnosno jedinicu pre imena, tj. „1.Bluzeri“.
U ovom slučaju bi potkategorija Džezeri bila ispred Bluzera.
Ipak i kada smo pustili da sve ide po default-u, ovo nije bespovratno stanje, već možemo izmeniti redosled, odnosno „editovati“ potkategorije, klikom na sličicu prikazanu ispod:
Umesto nule, stavićemo jedinicu i kliknuti na „Izmeni kategoriju“:
Sada možemo primetiti da nam se raspored potkategorija promenio, onako kako smo želeli:
Na ovaj način, dodeljivanjem brojeva koji su veći ili manji ispred kategorije/potkategorije možemo menjati raspored istih.
A kako proizvodima odrediti kategoriju?
Prelazimo na taj deo!
Dodeljivanje kategorija proizvodima
U meniju s leve strane je potrebno kliknuti na „Proizvodi“ gde će nam se prikazati oni koje smo dodali u odabranu prodavnicu:
Recimo da želimo da nam Proizvod 7 bude u kategoriji „Za muzičare“, to ćemo uraditi tako što ćemo ući na menjanje proizvoda:
Sve što treba jeste da se čekira željena kategorija i klikne „Izmeni proizvod“:
To je to. Proizvod je sada u ovoj kategoriji. Takođe, automatski je dodeljen potkategorijama „Džezeri“ i „Bluzeri“.
Da ovaj proizvod bude u samo jednoj od ove dve kategorije potrebno je samo otčekirati kategoriju u kojoj ne želimo da bude:
Sada nam je Proizvod 7 samo u potkategoriji „Bluzeri“.
Vrlo jednostavno, zar ne?
Zaključak
Sada kada znamo kako da napravimo kategorije, potkategorije, raspored istih i kako da ih dodelimo proizvodima vreme je da se u tome i oprobamo.
Ako imaš bilo kakvo pitanje, tu smo za tebe, napiši ga u komentaru da ga svi vide, možda će odgovor biti od pomoći za sve.